Poraz fudbalera Sloge u Srpcu

Fudbaleri mrkonjićke Slobode, proteklog vikenda, su u 16.kolu Druge lige – grupa „Zapad“ u Srpcu pobijedili Slogu 2:0 i zadržali drugo mjesto na tabeli sa 26 bodova. Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena, a Sloga se predstavila kao čvrsta ekipa, sa kvalitetnim sastavom.

Prvo poluvrijeme je završeno bez golova, a u nastavku su gosti iz Mrkonjić Grada u 59. minutu golom Dragana Domuzina dolaze u prednost od 0:1.Na 2:0 povisio je osamnaestogodišnji Marko Nikić u 84. minutu. Domaći fudbaleri poslije vodstva gostiju pokušavali su da poravnaju rezultat, ali nisu uspjeli da konkretno zaprijete golmanu Slobode Filipu Rataković. Utakmica je bila sa dosta dinamike, ali naboja i prekršaja, pa je sudija Nikola Garić iz Doboja pokazao čak deset žutih kartona-četiri domaćim i šest gostujućim fudbalerima.

Nakon ovog poraza ekipa Sloge pala je na 11 mjesto na tabeli u konkurenciji 13 ekipa i u narednom kolu gostuju ekipi Brdo Hambarine.