Na terenima Teniskog kluba Srbac danas
se održava turnir u konkurenciji od 8 do 10 godina i od 10 do 12 godina. Na turniru pored
domaće ekipe Srpca nastupaju i takmičari
iz Teniskog kluba Čelinac i TK Borac iz
Banjaluke ukupno njih trideset.
Kako nam je rekao trener
u Teniskom klubu Srbac Vid Jurišić cilj je da se djeca druže i osjete
takmičarski karakter, a u narednim godinama da u Srpcu gostuje što više ekipa i
više tenisera.
,,Prije mjesec dana bili
smo na sličnom turniriru u Banjaluci i ostvarili smo vrlo dobre rezultate. Andrej Babić igrao je u
finalu a ostali su bili pri samom vrhu u svojoj konkurenciji” , kaže Jurišić.
Teniski klub Srbac poziva svu zainteresovanu
djecu da postanu članovi ovog kluba i da tako razviju svoj sportski duh i
kvalitetno utroše svoje slobodno vrijeme.
Pobjednik turnira u odbojci na pijesku u Razboju je ekipa “Geovista” Gradiška/Brčko
Proteklog vikenda je na sportskim terenima JU OŠ “Dositej Obradović” u Razboju održan “Preobraženjski turnir” u odbojci na pijesku. Na turniru je učešće uzelo 16 ekipa iz 10-ak gradova Republike Srpske. Prvo mjesto je osvojila ekipa “Geovista” Gradiška/Brčko koja je u finalu pobijedila ekipu “Vodovod” Gradiška, treće mjesto osvojila je ekipa “ROK Doboj”, a četvrto ekipa “ROK Prijedor”. Jedan od organizatora turnira Trivo Lipovac rekao je da je ovo do sada bio najkvalitetniji turnir koji su organizovali, a slične komentare su dobili i od brojnih gledaoca kao i od samih ekipa. Na tu činjenicu smo jako ponosni, kaže Lipovac I dodaje:,,Hvala ekipama na učešću, nadamo se da ćete nam se vratiti sljedeće godine. Hvala sponzorima, ljudima iz političkog života Republike Srpske, privrednicima, kao i građanima Razboja i okolnih mjesta. Posebno hvala školi “Dositej Obradović koja nam je ustupila prostor i pružila svaku moguću pomoć. Vidimo se i sljedeće godine”, rekao je Lipovac.
Fudbaleri srbačke Sloge počeli pripreme za novu sezonu: Sloga pred ozbiljnim zadatkom, povratak u Drugu ligu RS
Nakon što je Sloga iz Srpca prošlu sezonu u Drugoj ligi RS zapad
okončala ispadanjem u niži rang u klubu su aktivno počele pripreme za novu
sezonu sa samo jednim ciljem a to je povratak u viši rang takmičenja.
Na startu ljetnjih priprema, fudbaleri srbačke Sloge zakoračili
su u novu sezonu sa jasnim ciljevima, osveženim timom i odlučnošću da iz svake
faze rada izvuku maksimum.
Na Gradskom stadionu u Srpcu obavljena je prozivka igrača koju
je obavio šef stručnog štaba Slavko Vujić zajedno sa predsjednikom kluba
Branimirom Dabićem.
Trener Slavko Vujić istakao je važnost posvećenog rada u
pripremnom periodu sa fokusom na fizičku spremu , taktičku disciplinu i
izgradnju timske hemije, kako bi ekipa što spremnija dočekala start prvenstva i
ostvarila zacrtani cilj a to je ekspresni povratak u Drugu ligu RS.
,,Pripreme ćemo odraditi na našem stadionu , a već ovog vikenda
na poziv novog drugoligaša ekipe Potkozarje iz Aleksandovca igraćemo na turniru
na kojem ćemo imati dvije pripremne utakmice. Sledeće sedmice imaćemo
prijateljski meč sa trnskom Slogom. Rukovodstvo kluba intenzivno radi na
dovođenju pojačanja. Ne bih spekulisao sa imenima ali mislim da ćemo sastaviti
tim koji će biti spreman da se vrati u drugoligaško društvo”, rekao je Slavko
Vujić.
Prema njegovim riječima to neće biti ni malo lak zadatak jer je
veliki broj ekipa iz Druge prešao u Regionalnu ligu te da ekipu očekuje jedno
veoma zanimljivo prvenstvo.
,,Sve je u našim rukama, ako se dobro pripremimo i uspijemo u
svoje redove dovesti nekoliko novih kvalitetnih igrača, stvorimo kompaktan tim
imaćemo šansu da popravimo kiks od prošle sezone i vratimo se u Drugu ligu RS
gdje je Slogi objektivno i mjesto”, dodao je trener Vujić.
Prvenstvo Regionalne lige RS kreće 23 avgusta tako da je
dovoljno vremena da se obave kvalitetne pripreme, a podrška navijača svako će
biti dodatni vjetar u leđa srbačkim fudbalerima
U finalu Gradskog turnira Bet Golden i Dujdup Drugovići
Pedeset i prvi Gradski turnir u malom fudbalu “Srbac 2025″
večeras ulazi u završnicu a za titulu će se boriti Bet Golden i Dujdup
Drugovići.
U sinoćnjem polufinalu Dujdup iz Drugovića je savladao
Parohiju Lepenica rezultatom 5:3 dok je Bet Golden bio uvjerljiv protiv ekipe
Pub Eight sa 4:0.
Odigrane su i polufinalne utakmice u pionirskoj kategoriji a
RAS-IT je nakon penala (7:6) slavio protiv Sloge Srbac 1. U regularnom dijelu
utakmice bilo je 2:2. U drugom polufinalu Gargamel je bio ubjedljiv protiv
Sloge Srbac 2 rezultatom 8:0.
Završnica gradskog turnira počinje u 19.45 časova utakmicom
pionira za treće mjesto a sastaće se Sloga Srbac 1 i Sloga Srbac 2.
Potom slijedi utakmica za treće mjesto seniora u kojoj će se
sastati Parohija Lepenica i Pub Eight a početak je u 20.30 časova.
Nakon toga se igra finalna utakmica pionira u 21.15 časova u
kojoj igraju RAS-IT i Gargamel.
Finale seniora na rasporedu je u 21.45 časova kada će se za
titulu šampiona turnira boriti Bet Golden i Dujdup Drugovići. Obje ekipe stigle
su do završnice bez poraza i bile dominantne od početka turnira.
Bet Golden je u A grupi savladao Kukulje sa 7:5, NK Kladare
3:0 i Bife DŽek 2 sa 5:0, a potom u četvrtfinalu Zlatnik Laminci 5:3 i u
polufinalu Pub Eight sa 4:0.
Dujdup Drugovići je je u C grupi savladao Zlatnik Laminci sa
3:0, Pub Eight 5:1 i Roštiljnicu “Kao nekad” Kobaš 8:2, zatim u
četvrtfinalu Lastu bar 3:0 i u polufinalu Parohiju Lepenica sa 5:3.
Posjetioce očekuju dobre fudbalske predstave pa se pozivaju
građani da dođu i prisustvuju završnici najstarije sportske manifestacije u
našoj opštini.
Nagrada za prvo mjesto iznosi 5.000 KM, drugo 1.000 KM a treće 500 KM. Pokrovitelj turnira je Opština Srbac a organizaciju su podržali i brojni sponzori iz Srpca i susjednih gradova.
Rezultati baraž utakmica seniora na gradskom turniru i četvrtog kola turnira pionira, kao i raspored utakmica četvrtfinala (petak, 18.07.2025. godine).
Sinoć je održano izvlačenje grupa na Gradskom turniru u malom fudbalu “Srbac 2025”. U prilogu možete pogledati sastav grupa i raspored utakmica prvog kola u petak, 11. i subotu, 12. jula.